E-Ticaret Web Sitesinin Firmalar İçin Önemi

E-Ticaret Web Sitesinin Firmalar İçin Önemi

E-Ticaret Web Sitesinin Firmalar İçin Önemi
    Kategori: E-Ticaret Yazılımları

 

Online satış, günümüzde pek çok firma tarafından kullanılan bir sistemdir. Bu sistem ise E-Ticaret olarak adlandırılır. Hem büyük hem de küçük birçok firma E-Ticaret ile daha büyük kitlelere ulaşmak ve cirolarını artırmak istemektedirler. Firmalar, E-Ticaret Web Siteleri yoluyla daha fazla kişiye kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirler. Örnek vermek gerekirse, bir mağazaya sahipseniz, belli bir düzeniniz ve çalışma saatleriniz vardır. Ancak eğer bir E-Ticaret Web Sitesine sahip iseniz, bu sistemle çalışan mağazanız, 7 gün 24 saat boyunca açık kalacaktır. Bu sayede haftanın her günü ve günün her saatinde müşterilerinize ulaşmanız hızlı ve kolay olacaktır.

 

E-Ticaret Firmalara Neler Kazandırır?

 • E-Ticaret, hem firmalar hem de müşteriler için yararlı ve zaman kazandıran bir sistemdir.
 • E-Ticaret Web Sitesi ile firmalar, müşterilerine daha fazla ürün sunabilir ve daha fazla ürün satabilirler. Ürün sınırınız olmadan istediğiniz kadar ürünü sitenizde yayınlayarak satışlarını gerçekleştirebilirsiniz.
 • E-Ticaret ekonomik açıdan faydalı bir süreçtir çünkü bu sayede bir fiziki mağaza kiralama derdiniz olmadığı için, geliriniz artar giderleriniz azalır. Fiziki mağaza maliyetleriniz ciddi oranda düşer.
 • E-Ticaret Web Siteleri sayesinde milyonlarca kişiye ulaşmanız mümkündür.
 • E-Ticaret Web Siteleri sayesinde ürünleriniz o anda stoklarda olmasa tedariğini yapabileceğiniz ürünler için zamanınız olacağı için satışını yapabilirsiniz.
 • E-Ticaret Web Sitesi sayesinde zamana ve mekana bağlı kalmadan daha fazla müşteriye hizmet verebilirsiniz.
 • E-Ticaret Web Siteniz, 7/24 açık olduğundan dolayı 7/24 satış yaparak gelirinizi artırabilirsiniz.
 • Hemen bugün uygun bütçeler ile E-Ticarete başlayabilir, sektörde hızla ilerleyebilirsiniz.

 

Günümüzde, hemen hemen her firma artık dijital ortamda yer almakta ve E-Ticaret Web Siteleri ile ürünlerinin satışlarını gerçekleştirmektedirler. Firmaların, bu süreçte neler yapması gerektiğini bilmesi de oldukça önemli bir konudur. Eğer, E-Ticaret Web Siteniz üzerinden satış yapmak istiyorsanız aşağıdaki kriterlere dikkat etmeniz size avantaj sağlayacaktır.

 

 • Sitenizin SEO uyumlu olması Google vb. arama motorları için en büyük avantajdır. Sitenizi üst sıralara çıkarmak istiyorsanız SEO uyumuna dikkat etmelisiniz.
 • Sitenizin Full Mobil Uyumlu olması müşterileriniz için büyük avantaj sağlayacaktır. Full Mobil Uyumlu bir web siteniz sayesinde müşterileriniz istedikleri cihazları ile sitenizi rahatlıkla ve kolay bir şekilde gezinebilecekler ve alışverişlerini zamana ve mekana bağlı olmadan istedikleri zaman istedikleri yerden yapabileceklerdir. Bu da firmanızın değerinizi yüksek oranda artıracaktır.
 • Satışını yapacağınız ürünleri sitenize yüklerken mutlaka her bir ürün için ürünü müşteriye en iyi bir şekilde tanıtacak açıklama yazısı eklemeniz faydanıza olacaktır. Bu açıklamalar ve ürünleriniz için eklediğiniz anahtar kelimeler aynı zamanda sizi Google vb. arama motorlarında da üst sıralara çıkartacaktır.
 • Her ürün için mutlaka birden fazla farklı açılardan çekilmiş ürün resimleri de eklemeniz avantajlı olacaktır.
 • Sitenizde çok karmaşık bir yapı kullanmamaya özen göstermelisiniz. Ürünler sistematik bir şekilde sitenizde yer almalıdır.
 • Ürünlerinizi kategorilere ayırarak müşterilerinizin ve müşteri adaylarınızın talep ettikleri ürünleri kısa sürede ve kolay bir şekilde bulmalarını sağlayabilirsiniz.
 • Ürünleriniz ile alakalı ürünleri de mutlaka sitenizde özellikle ürün detay sayfalarında göstermelisiniz. Bu müşterilerinizin sitenizde daha uzun süre kalmalarını ve diğer ürünlerinizi de incelemelerini ve en önemlisi daha çok ürün siparişi vermelerini sağlayacaktır.
 • Sitenizin hızı çok önemlidir. Yavaş açılan sitelerde müşteri kayıpları çok çabuk olmaktadır. Bu sebeple sayfalarınızın hızlı açılır olmasına dikkat etmelisiniz. Özellikle çok büyük boyutlu resimler kullanmamanızı öneririz. Bu sitenizin hızını azaltan ön önemli etkenlerden biridir.
 • Sitenizde kullanacağınız renk ve görsellere dikkat etmeniz gerekmektedir. Olabildiğince sade renkler ve görseller kullanmanız göz yormayacağı için sitenizi ziyaret edenlerin memnuniyetlerini artıracaktır.
 • Müşteri memnuniyeti her sektör için birincil koşuldur. Sitenizden alışveriş yapan veya yapmak isteyen her müşteri ve müşteri adaylarınız sizlere istedikleri her an ulaşabileceklerini, sizlerden her konuda destek alabileceklerini bilmelidirler. Müşteri odaklı yaklaşımınız sizi her zaman rakiplerinizden çok önde tutacaktır.

 

Sizlerde hemen bugün E-Ticarete atılmak veya mevcut konumunuzu yükseltmek ve dijital ortamda sağlam bir yer edinmek istiyorsanız TemizWeb E-Ticaret Web Sitelerimiz tam size göre. Full Mobil ve SEO Uyumlu, SSL Güvenlik Sertifikalı, Sınırsız Dil ekleyebileceğiniz, Sınırsız Ürün, Kategori, İçerik, Özellik, Blog, Sayfa ve daha birçok özellik ekleyebileceğiniz ve gelişmiş bir sipariş ve kargo yönetimi ile müşteri odaklı bir yaklaşımla hizmetlerinizi kolaylıkla sunabileceğiniz bir E-Ticaret Web Sitesi sahibi olmak istiyorsanız TemizWeb olarak yukarıdaki özelliklerden çok daha fazlasını sizlere sunmaktan mutluluk duyarız. Üstelik TemizWeb E-Ticaret Web Sitenizi 1 günde kurup sizlere teslim ediyoruz. İstediğiniz her an satış yapmaya başlayacağınız bir E-Ticaret Web Sitenize hemen bugün uygun fiyatlar ile sahip olabilirsiniz. 

e-ticaret e-ticaret web sitesi web sitesi e-ticaretin önemi e-ticaret web sitesinin avantajları eticaretin firmalar için önemi online satış