Firma Web Sitelerinde Güçlü SEO Yapısının Avantajları

Firma Web Sitelerinde Güçlü SEO Yapısının Avantajları

Firma Web Sitelerinde Güçlü SEO Yapısının Avantajları
    Kategori: Firma Web Sitesi

Firma Web Sitelerinde Güçlü SEO Yapısının Avantajları

Web siteleri, internet ağında barınan ve web yazılım dilleriyle tasarlanan tanıtım ve paylaşım biçimleridir. Diğer isimleri internet siteleri olan web siteleri, online mecrada yayınlandıkları adresler sayesinde kullanıcılara görünür. Web siteleri, tıpkı mağaza vitrinleri gibi ziyaretçilerinin ilgisini çeker. Barınma sunucularında yerleşik olarak bulunan web siteleri, alan adı çözümlemeleri sayesinde kullanıcıların erişim sağlayabileceği hale gelirler.

Birçok türde web sitesi hizmet vermektedir. E-ticaret siteleri, firma web siteleri, haber siteleri, tanıtım siteleri, oyun siteleri, forum siteleri ve kişisel web siteleri; web sitesi türlerine örnek verilebilir.

Firma Web Siteleri; Firmaların; daha kaliteli ve hızlı hizmet vermek ve daha geniş kitlelere hitap etmek için kullandıkları web siteleridir. Firmalar, Firma Web Siteleri sayesinde mevcut müşterileri, müşteri adayları ve ziyaretçileri ile etkili bir şekilde iletişim kurabilmektedir ve ürün ve hizmetlerini detaylı bir şekilde tanıtma imkanı bulabilmektedirler.

TemizWeb Firma Web Sitelerinin en önemli özelliği, Arama Motoru Optimizasyonuna (SEO) uyumlu olarak çalışmalarıdır. Arama Motoru Optimizasyonu (Search Engine Optimization) Firma / Kurumsal Web Sitelerinin arama motorları tarafından tanınmasını sağlar. Arama motorları tarafından tanınan siteler, kullanıcılar bir arama gerçekleştirdiğinde üst sıralarda görünür. Ziyaretçilerin ilgisini, daha çok üst sıralarda yer alan web siteleri çeker. TemizWeb tarafından özel olarak geliştirilen SEO optimizasyonu ile üst sıralara çıkmanız mümkün.

TemizWeb Firma Web Sitelerimizde Güçlü bir SEO altyapısı vardır. Bu güçlü SEO altyapısının avantajları;

  • TemizWeb Firma Web Sitelerinin genel alanları SEO ile tanımlanmaktadır. Bu alanda Firma Web Sitelerinin genel tanımlarını yapan kısa açıklamalar, anahtar kelimeler ve ilgili resimler yer alır. Bu da sitenizin arama motorlarında üst sıralara çıkmasına ciddi katkı sağlar.
  • TemizWeb Firma Web Siteleri, full SEO link yapısıyla çalışır. Sitenizde oluşturduğunuz bütün sayfaların linkleri, sistem tarafından otomatik olarak SEO uyumlu ve .html olarak kaydedilir. Bu sayede arama motorları, Firma Web Sitenize daha çok önem verir ve sitenizin üst sıralarda görünmesini sağlar.
  • TemizWeb Firma Web Sitelerimizde, oluşturmuş olduğunuz her sayfaya özel açıklamalar da ekleyebilirsiniz. Sitenizdeki her sayfayı arama motorlarında anlatacak kısa cümleler ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz bu kısa cümleler, sitenizin SEO’sunu güçlendirerek, arama motorlarında öne çıkmasını destekleyecektir.
  • TemizWeb Firma Web Sitelerimizde her bir sayfaya, o sayfayı arama motorlarında anlatacak anahtar kelimeler ekleyebilirsiniz. Böylece sitenizin ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz.
  • TemizWeb Firma Web Sitelerimizde Google Analytics kodu da eklenebilmektedir. Böylece, Google Analytics Paneli üzerinden, sitenize gelen ziyaretçileri takip edebilir, analiz yapabilirsiniz.
  • TemizWeb Firma Web Sitelerimizde, Opel Graph etiketlerini de kullanmaktayız. Bu etiketler, sosyal medya ve diğer web siteleri arasındaki bağlantıyı sağlamak amacıyla kullanılır. Open Graph etiketi, Firma Web Sitelerinde güçlü bir trafik kaynağının oluşmasını da sağlar.

 

Unutmayın ki Firma Web Sitenizin sıklıkla üst sıralarda görülmesi hedef kitleniz ile aranızda bir güven ilişkisi oluşturacaktır. Güven ilişkisinin sağlanması ile de marka değerinin artması kaçınılmaz olur.