XML Site Haritası Oluşturma XML Sitemap Oluşturucu XML Sitemap Generator Nedir?

XML Site Haritası Oluşturma XML Sitemap Oluşturucu XML Sitemap Generator Nedir?

XML Site Haritası Oluşturma XML Sitemap Oluşturucu XML Sitemap Generator Nedir?
    Kategori: Genel Bilgi

 

XML Site Haritası Oluşturma – XML Sitemap Oluşturucu – XML Sitemap Generator Nedir?

 

Web sitelerinizi daha iyi bir konuma getirebilmek ve taranabilir hale gelmesini sağlamak için başarılı bir SEO çalışmasından ve XML Site Haritası Oluşturma işleminden faydalanmanız gerekmektedir. Bu sayede sitenizin arama motorları üzerinde taranması ve site haritanızın okunması mümkün hale gelecektir.


Site haritasının oluşturulmasıyla birlikte web sitenizin kategorize edilmesine olanak verilmektedir. Böylelikle arama motorlarında ve benzer platformlarda ziyaretçilerin kolaylıkla bulmaları sağlanmaktadır.


HTML site haritası dosyasında Google veya Bing gibi arama motorlarında dizine ilave edilmesini istediğiniz en önemli sayfaları listeleyebilirsiniz. Arama motorlarının web sitenizde verdiğiniz hizmetleri ve paylaşımlarınızın içeriğini anlamasına yardımcı olacak bu adımları atabilirsiniz.


Her ne kadar üst düzeyde bir yazılım bilginiz olmasa da gözünüzü korkutmaması gereken XML Site Haritası Oluşturma işlemini pratik bir şekilde tamamlayabilirsiniz.


Google tarafından site haritası olarak tanımlanan ve XML isimli dosyanın içerisinde yer alacak olan URL adresleri sayesinde her sayfanın yapısına göz atılmaktadır. En son ne zaman veya hangi aralıklarla güncellendiğine dair fikirler verebilmektedir. XML site haritası oluşturma aracıyla arama motorlarının site haritanızı anlamasını kolaylaştırabilirsiniz. 


Hiçbir problem yaşamamak için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. En çok 50 bin civarında bir URL bulundurmanızı tavsiye edeceğimiz bu dosyanın boyutu 10 MB'ı geçmemelidir. Dosya isminin ise mutlaka XML olması ve birden fazla olmaması gerekmektedir.


XML Site Haritası Oluşturma – XML Sitemap Oluşturucu – XML Sitemap Generator Ne İşe Yarar?


XML site haritası oluşturma, arama motorları tarafından sitenizin daha hızlı ve pratik şekilde tanıtılmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Web sayfalarınız hakkında bu platformlara bilgi vermek istediğinizde faydalanabileceğiniz bir yöntem olarak ön plana çıkmaktadır. 


Arama motorlarının sonuç sıralamasında üst sıralarda yer alabilmek için sitenizde XML dosyasını bulundurmanız gerekmektedir. Yeni site sahibi olanların, CMS ile dinamik içerikleri oluşturan site sahiplerinin, çok sayıda sayfaya sahip sitelerin ve karmaşık yapıda web sitelerine sahip olanların bu tür hizmetleri alması gerekmektedir. SEO çalışmaları içerisinde yer alan XML Site Haritası Oluşturma hizmetlerinden faydalandığınızda daha pratik ve kolay adımları atmaya başlayabilirsiniz.


XML site haritası oluşturucuyu kullanmak için bir alan adı bilgisine ihtiyaç vardır. İster sadece alan adını yazarak site haritası oluşturun isterseniz de diğer bilgileri girerek daha detaylı bir işlem yapın. 


Daha detaylı bir işlem yapabilmek için, -varsa- değiştirilme tarihini eklemeli, frekansını değiştirmeli, varsayılan önceliğini belirlemeli ve tarama yapılacak sayfa sayısını (50 sayfadan 5000 sayfaya kadar) girmelisiniz. Bu bilgilerin girişini yaptıktan sonra site haritası oluştur butonuna tıklayarak kısa sürede XML site haritanızı oluşturabilir ve ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. XML sayesinde web sitelerine ait verileri daha kolay, daha hızlı ve daha faydalı bir biçimde bulabilirsiniz.

 

 

xml xml site haritası xml haritası site haritası oluşturma xml sitemap xml sitemap oluşturma xml sitemap generator sitemap generator